środa, 12 kwietnia 2017

WODA SIĘ OPŁACA!


Wystartowała akcja społeczna “WODA SIĘ OPŁACA” 


Świadomość ekologicznych zachowań jest w Polsce bardzo niska w porównaniu do krajów zachodu. Polskie Radio donosi, że w Europie w kategorii tzw. zasobów dyspozycyjnych wody Polska jest na jednym z ostatnich miejsc. Mimo to woda w Polskich domach po prostu się przelewa. Razem z nią przeciekają przez palce pieniądze płacone w rachunkach za wodę i odprowadzanie ścieków.

Odpowiedzią na tę sytuację jest projekt “WODA SIĘ OPŁACA”. Ta kampania społeczna buduje świadomość ekologiczną studentów i młodych dorosłych oraz właścicieli mieszkań na wynajem. Beneficjenci kampanii są zachęcani do budowania właściwych nawyków dzięki uzmysłowieniu ogromnej korzyści z racjonalnego gospodarowania zasobami - to się po prostu opłaca pod względem finansowym.

Kampania społeczna nie straszy wizją odległej katastrofy ekologicznej. To zbyt słaby bodziec, żeby zmusić kogokolwiek do zmiany swoich nawyków. Natomiast pieniądze to temat, który jest w stanie rozpalić ludzką wyobraźnię. Zastosowanie się do porad zamieszczanych na blogu akcji skutkuje niższym kosztem utrzymania mieszkania już przy okazji najbliższego rachunku za wodę. To perspektywa czasowa, na którą warto poczekać by zobaczyć efekty.

Co czeka na beneficjentów akcji społecznej?
☛ portal www.wodasieoplaca.pl z mnóstwem porad i wartościowej wiedzy na temat oszczędzania,
fanpage “Woda się opłaca” budujący i aktywizujący społeczność zainteresowaną tematem,
kanał na YouTube z serią viralowych filmów.

Wszystkie kanały komunikacji są wypełnione atrakcyjnymi wizualnie, krótkimi i łatwymi do zapamiętania materiałami o jednym wspólnym mianowniku: łączeniu dbałości o środowisko z obniżaniem kosztów utrzymania mieszkania.

Partnerem akcji społecznej zostało Stowarzyszenie Właścicieli Mieszkań na Wynajem “Mieszkanicznik”. Na spotkaniach stowarzyszenia w Warszawie i Rzeszowie zostanie zaprezentowana idea akcji, a także zbiór porad na temat przygotowania mieszkania do najmu pod kątem ekonomicznego i ekologicznego użytkowania w przyszłości.

Projekt “WODA SIĘ OPŁACA” jest realizowany przez grupę studentów z Rzeszowa i Warszawy w ramach olimpiady “Zwolnieni z teorii”. Projekt jest realizowany pod nadzorem mentorów z organizacji „Social Wolves” i firm takich jak: PZU, T-Mobile i Bank Zachodni WBK.


Strony związane z projektem:
http://wodasieoplaca.pl
https://www.facebook.com/wodasieoplaca
https://www.youtube.com/channel/UC0apk_K8GYJEji4nIQfKDwA  
https://zwolnienizteorii.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz